0 0,00 €

HĽADÁTE POCHÚŤKU, PO KTOREJ NEPRIBERIETE? SKÚSTE FLAPJACK TYČINKU.

Publikované: 04.06.2024

Flapjack tyčinka - pôvodom tradičné britské raňajky pripravené z pečených ovsených vločiek - sa v posledných rokoch stala obľúbenou po celom svete. V dnešnom prirýchlom živote slúži ako okamžitá, hotová a výdatná pochúťka pre všetkých.

Flapjacky iných značiek sú všeobecne vyrobené z ovsených vločiek, cukru, mlieka alebo vody a ďalších prísad, ako sú orechy, semienka alebo ovocie. Výživná pochúťka vďaka svojim nutričným hodnotám môže mať príchuť výčitiek zo zbytočne nabratých kalórií.

 

V Flapjack tyčinkách, ktoré sú novo uvedené na trh pod značkou 4Slim, nenájdete cukor ani mlieko. Sú prispôsobené tak, aby vyhoveli tým najvyšším nárokom človeka 21 storočia. Sú bez lepku, aj pre vegetariánov a vegánov, bez pridaného cukru a plné vlákniny. Spoľahlivo vás zasýti na dlhú dobu, takže sú vhodným vybavením príručného batohu nielen pri športe, ale taktiež na výlete či v práci. Oproti iným obdobným tyčinkám v nich nenájdete ani gram pridaného cukru. Dopriať si ju môžu ľudia aj v redukčnej diéte, dojčiace matky, tehotné ženy alebo deti, ktorým poslúži ako chutná desiata do školy.

Chute pre každú náladu

Ovsenú tyčinku Flapjack 4Slim bez pridaného cukru si môžete vychutnať hneď v 6 variantoch. Pokiaľ máte radi kombináciu ovsa a šťavnatého ovocia, skúste napríklad malinovú s kúskami lyofilizovaných malín, čučoriedkovú s kúskami sušených čučoriedok. Milovníkov čokolády a zvlášť deti potešia príchute čokoláda čoko-kokos, v ktorých nájdete celé hoblinky kvalitnej horkej čokolády, prípadne strúhaný kokos. Jemnú orechovú chuť si môžete dopriať vďaka príchute lieskový oriešok, kde vás prekvapia drvené kúsky lieskových orechov. A pokiaľ ste priaznivcami netradičných chutí, siahnite po príchuti slaný karamel.

Bezlepkové ovsené vločky ako superpotravina

Pokiaľ nahliadneme do zloženia, zistíme, že základom Flapjack 4Slim tyčiniek sú bezlepkové ovsené vločky. Tie obsahujú omega-3 a omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, vysoký obsah vlákniny a kvalitných sacharidov. Taktiež v nich nájdeme vápnik, draslík, fosfor, horčík, zinok, meď a mangán, Vitamín A, Vitamín D, Vitamín B5, Vitamín B6, Vitamín B2, Vitamín B1, ďalej aj vysoký obsah bielkovín a nenasýtených mastných kyselín. Vločky obsahujú vlákninu betaglukan, ktorá znižuje zlý cholesterol, má nízky glykemický index, tým pádom udržujú stabilnú hladinu cukru v krvi. Na sto gramov obsahujú veľké množstvo doporučenej dennej dávky horčíka, zinku a takmer dvojnásobok železa oproti napr. mäsa. Z tohoto dôvodu sú ovsené vločky ideálne pre vegetariánov. Kremík obsiahnutý v ovsených vločkách sa postará o lesklé vlasy, krásnu pleť a zdravé nechty. Preto sú právom považované za superpotravinu.

5 druhov vlákniny pro lepšie zažívanie

Vláknina má radu nesporných zdravotných výhod. Naopak ale platí, že pokiaľ jej denne nezjeme dostatočné množstvo, môže to mať pre náš organizmus nepriaznivé následky. Doporučené denné množstvo vlákniny je 25 g pre ženu a 38 g pre mužov. Väčšina z nás takéto porcie vo svojej strave každodenne nekonzumuje. Naviac je pre požadovaný zdravotný efekt dôležité konzumovať niekoľko druhov vlákniny. V ovsených tyčinkách 4Slim sa okrem vlákniny z koreňa čakanky a betaglukanov nachádzajú tiež ďalšie typy vlákniny, napríklad celulóza, hemicelulóza a lignin.  

Čím je prospešná čakanková vláknina?

 • Pomáha znižovať hladinu cukru v krvi.
 • Podporuje zdravie tráviaceho traktu a pomáha udržiavať celkový zdravotný stav. Ako prebiotikum podporuje inulín rast prospešných baktérií v črevách.
 • Reguluje pohyb čriev a u mnohých ľudí zmierňuje zápchu.
 • Pomáha nám prirodzene jesť menej, čo podporuje reguláciu hmotnosti tým, že pomáha ovplyvňovať pocit hladu/sýtosti, črevné hormóny, dlhodobý príjem energie, úbytok hmotnosti a zloženie telesného tuku.
 • Nahrádza kalorickejšie zložky, čím pomáha znižovať množstvo kalórií v potravinách, ktoré obsahujú inulín, oligofruktózu alebo fruktooligosacharidy.
 • Zvyšuje vstrebávanie vápnika pre zlepšenie minerálnej hustoty kostí.
 • Zlepšuje parametre krvných lipidov včítane zníženia LDL a celkového cholesterolu a zlepšenie HDL cholesterolu.

Magnézium - minerál, bez ktorého sa neobídeme

Tyčinky Flapjack 4Slim obsahujú 12 – 16 % doporučenej dennej dávky magnézia (horčíka). Magnézium je dôležitý minerál, ktorý hrá dôležitú rolu v mnohých telesných funkciách, vrátane svalovej kontrakcie, nervových funkciách, trávenia a krvného tlaku.

Nedostatok magnézia môže viesť k rade zdravotných problémov, napríklad:

 • svalových kŕčov
 • únavy
 • depresií
 • zvýšeného krvného tlaku
 • cukrovky 2. typu
 • srdcových ochorení.

Naopak dostatkom magnézia docielite:

 • lepšiu kontrolu svalov a nervov
 • zníženie stresu a úzkosti
 • zlepšenie spánku
 • reguláciu krvného tlaku
 • zdravie srdca
 • zdravie kostí.

Dostatočný príjem magnézia sa dá zaistiť konzumáciou potravín bohatých na magnézium (horčík), ako sú orechy, semená, celozrnné výrobky, strukoviny a zelenina.

 

Flapjack je pochúťkou, pri ktorej nemusíte voliť medzi chuťou a samotným prínosom potraviny. Vyššie zmienené benefity zaručujú oboje. Vyskúšajte Flapjack a užívajte si jeho lahodnú chuť spolu s prínosmi pre zdravie.

 
Top